Tudor Oprea şi Lucian Logigan au participat la începutul lunii februarie la Trans Hajar 2015, competiţie mountain-bike inclusă în calendarul UCI pe etape. Desfăşurată în Oman, cursa a fost una de succes pentru cicliştii noştri, Tudor Oprea încheind pe locul 4 în ierarhia generală, în vreme ce Lucian Logigan a terminat competiţia pe poziţia a 6-a. De asemenea, Tudor Oprea a bifat şi un loc 2 în ultima etapă. Un alt fapt demn de remarcat este faptul că cicliştii români au obţinut clasări în primele zece locuri în toate cele cinci etape ale competiţiei.
Ca urmare a acestor rezultate, Tudi Oprea şi Lucian Logigan au acumulat împreună 100 de puncte UCI.

Primele gânduri ale celor doi ciclişti, la sosirea din Oman, le puteți afla în continuare.